Capul sus, Câinilor !

Opinia TribuneiPovestea mea

Written by:

Am trăit s-o vedem și p-asta, Dinamo să retrogradeze…da, e trist, știu, a durut mult noaptea de 29 mai, zile grele au urmat după, dar suntem încă în viață, nu putem ceda acum.

De-a lungul timpului, nimeni n-a dat nicio șansă programului revoluționar DDB și, în ciuda acestor negativiști de serviciu, Noi am reușit, și nu o singură dată, deci se poate!

Am fost aproape 15 mii, am rămas aproape 5 mii, dar trebuie să înțelegem măcar acum, când ne-am lămurit cum stăm cu dinamovismul în privința multora care au câștigat bani de la Dinamo, că doar Noi, Nebunii ăștia care Iubim aceste culori și care ne-am rupt de la gură, un abonament, un bilet virtual sau un tricou cu DDB, putem scoate și de data asta echipa din Groapă!

Ne-avem pe Noi, ș-avem Dinamo…parcă așa suna, nu? Păi da, dar Dinamo nu este un adult care se poate întreține singur(cel puțin momentan), Dinamo poate da semne de viață doar dacă Noi îl ajutăm, Dinamo este copilul din noi care are nevoie de multă dragoste părintească pentru a crește mare, iar Noi trebuie să fim cei mai responsabili părinți, și trebuie să-i oferim tot sprijinul nostru, ca peste ani să ne mândrim cu acest ”copil” numit Dinamo, dragostea noastră infinită.

Suntem Unici și trebuie să rămânem Unici, nu doar când suntem laudați în toată lumea pt coregrafii sau farse epocale!

Frați Dinamoviști, avem un program care poate ajuta echipa noastră iubită, haideți să făcem imposibiul Posibil și să ne demonstrăm Dragostea și Afecțiunea prin fapte, nu doar vorbe!

DDB în ADN !

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *